• Esileht
  • Uudised
  • EHAS juhend Ravimite manustamine neelamisraskustega patsientidele ja sondi kaudu

EHAS juhend Ravimite manustamine neelamisraskustega patsientidele ja sondi kaudu

Prindi e-posti aadress

Nüüdsest on kõigile EHASi liikmetele meie siseveebi kaudu kättesaadav juhend Ravimite manustamine neelamisraskustega patisentidele ja toitmissondi kaudu. 

Tööstusliku valmisravimi lahustamine, dispergeerimine ja purustamine on enamasti ravimi näidustuse väline (off-label) kasutamine, kuna sellist ravimvormi muutmist ravimi omaduste kokkuvõte (SPC) reeglina ei käsitle. Ometigi tuleb kliinilises praktikas ette olukordi, kus see osutub vajalikuks. Käesolev juhend on koostatud haiglaapteekrite poolt praktiliseks abivahendiks kõikidele tervishoiutöötajatele, kes tegelevad neelamisraskustega või sondiga patsientide farmakoteraapiaga.

Juhendi koostamisel on kasutatud erinevaid rahvusvahelisi kirjalikke allikaid ja ka Eesti haiglaapteekrite praktilist kogemust. Juhend ei hõlma arusaadavalt kõiki kliinilises praktikas ettetulevaid situatsioone, mistõttu tuleks taolistes olukordades küsida nõu haiglaapteekrilt. Kõik juhendi kasutamise käigus esilekerkivad küsimused, ettepanekud ja kommentaarid on juhendi autoritele väga teretulnud.

Juhendi koostajad on Liisa Eesmaa (ITK), Krista Meresmaa (PERH) ja Kersti Teder (TÜK)

Juhend on leitav EHAS intranetis kaustas: Ravikvaliteedi toetamine ja patsiendiohutus

Kui Sul on juhendi kohta küsimusi või ettepanekuid, siis võid kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

  • Saada meile kodulehega seotud küsimus või ettepanek!